Kettlebell Barbell Bodyweight
SFAG-R

INSTRUKTORZY

ANDŻELIKA STEFAŃSKA-KOWALIK
STRONGFIRST TEAM LEADER

Instruktor StrongFirst SFG2 / SFL / SFB i Flexible Steel Instructor Specialist (Flexible Steel Lv.2), a także Ground Force Method Lv.2 oraz FMS Certified Instructor. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń prowadzonych przez Pavla Tsatsouline’a z zaawansowanych metod programowania treningów PLAN STRONG (Włochy) oraz STRONG ENDURANCE (USA). Założycielka i główny trener Centrum Kettlebell Kraków. Indywidualne projekty realizuje jako TigerZone – Better Be Strong na www.tigerzone.pl oraz na platformie z kursami i treningami online www.trening.tigerzone.pl.

Swoją wiedzę przekazuje na treningach grup zaawansowanych w Centrum Kettlebell Kraków oraz podczas licznych warsztatów, które prowadzi na terenie Polski i za granicą. Jej specjalizacja to nauczanie jak budować siłę przy użyciu odważników kettlebell, sztang i masy własnego ciała, a także wiedza jak utrzymać i zwiększać elastyczność mięśni bez utraty ich siły – zgodnie z zasadą „Be Both Strong and Flexible – Become Flexible Steel”. Regularnie asystuje Masterom StrongFirst podczas certyfikacji instruktorskich oraz szkoleń na całym świecie, między innymi USA, Tajwan, Włochy, Wielka Brytania, Czechy, Węgry oraz Polska. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dotyczących budowania siły i wytrzymałości u zawodników sportów walki, m.in. StrongFirst Combat oraz Kettlebells For Kombat Sports.

Posiada uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacją Wushu (Kung Fu), przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. Jako reprezentantka Kadry Narodowej wywalczyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Shiyan – Chiny 2010 oraz srebro i brąz podczas Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Huangshan – Chiny 2012. Za te ostatnie jako jedyna polska kadrowiczka została wyróżniona Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki RP. Trenuje Choy Lee Fut Kung Fu oraz walkę sportową Sanda Kickboxing. Stale podnosi swoje umiejętności, m.in. poprzez zagraniczne szkolenia – Shuai Jiao (chińskie zapasy) we Włoszech czy Kung Fu tradycyjne w Hongkongu.

„Jestem profesjonalistką, a jakość jest u mnie priorytetem. Wychodzę z prostego założenia, że jak coś robić to dobrze, albo wcale. Wiem czego chcę i wiem jak to osiągnąć. Cenię sobie pracę z grupą ludzi zaangażowanych w trening, z którymi szybko nawiązuję dobrą, pozytywną relację. Jest w nas determinacja, moc i energia. Razem tworzymy jeden front.”

PIOTR KOWALIK
SFG2 / SFB / STRONGFIRST COMBAT

Założyciel oraz szef Centrum Sportu i Szkoły Sztuk Walki IRBIS w Krakowie. Trener klubowy i szkoleniowiec złotych medalistów Mistrzostw Polski Wushu.

Instruktor StrongFirst SFG2 / SFB oraz Flexible Steel Instructor Specialist (Flexible Steel Lv.2), Ground Force Method Lv.2 i FMS Certified Instructor. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń prowadzonych przez Pavla Tsatsouline’a z zaawansowanych metod programowania treningów PLAN STRONG (Włochy) oraz STRONG ENDURANCE (USA). Z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę podczas treningów w Centrum Kettlebell Kraków, jak również w trakcie prowadzonych szkoleń i warsztatów. Poza nauczaniem jak budować siłę i elastyczność w oparciu o narzędzia jakimi są kettlebells uczy Chińskich Sztuk Walki – Kung Fu, które trenuje od dziecka. Trening chińskich sztuk walki rozpoczął w 1991 roku. Od lat jeden z najbardziej utytułowanych, czołowych zawodników Kung Fu (Wushu) w Polsce. Zajmuje się trenowaniem form tradycyjnych oraz form sportowych. Posiada tytuły Mistrza Świata wywalczone na Mistrzostwach Świata w roku 2004 w Chile oraz 2006 w Chinach.

Otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki RP za złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2010 roku. Wyróżniony prestiżowym tytułem „Najlepszego Zawodnika Roku 2006” przyznanym przez Amerykańską Federację Chińskiego Kuoshu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

„Hasła przewodnie StronFirst – Honor, Lojalność, Szacunek – towarzyszą mi w treningu z kettlebell ponieważ wyniosłem je dużo wcześniej z sali sztuk walki. W moich treningach na pierwszym miejscu stawiam sobie bezpieczeństwo uczestników i ich wszechstronny rozwój, które są dla mnie tak samo ważne jak wartości, które pomagają mi tworzyć wspaniałą społeczność trenujących ze mną osób.”

ALEKSANDRA MATUSIK
FLEXIBLE STEEL LV.2 / SFG2

Swoją wiedzę przekazuje w Centrum Kettebell Kraków. Zawsze powtarzam, że najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas treningów oraz zdrowy rozsądek. Swoją przygodę z Hardstyle Kettbell rozpoczęłam pod czujnym okiem Andżeliki Stefańskiej-Kowalik oraz Piotra Kowalika, którzy bardzo mi pomogli na początku mojej drogi oraz cały czas mnie wspierają.

Przy okazji jestem studentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wiedza, którą zdobywam podczas studiów idealnie uzupełnia się i pomaga w lepszym rozumieniu funkcjonowania ciała oraz rozkładania na czynniki pierwsze ruchów człowieka. Dzięki takiemu połączeniu łatwej jest mi znaleźć przyczynę zaburzenia wzorca ruchowego i skutecznie ten problem rozwiązać. Edukacja i dbanie o zdrowy styl życia, prawidłową postawę ciała i zachowanie pełnych zakresów ruchów jest bardzo ważnym elementem treningów, ale również rehabilitacji. Ciągły rozwój i zdobywanie nowej wiedzy jest podstawą sukcesu każdego trenera.

GRZEGORZ BŁASIAK
KALISTENIKA / AKROBATYKA

Posiada tytuł instruktora sportu gimnastyki sportowej wydany przez AWF Kraków oraz instruktora sportu aerobiku sportowego federacji FISAF przyznany przez Centrum Aerobiku Sportowego w Krakowie. W CKB Kraków oraz Centrum Sportu IRBIS prowadzi treningi kalisteniki oraz akrobatyki. Ze sportem związany jest od 14 roku życia. Zafascynowany akrobatyką oraz sztukami walki, trenował ju-jitsu. Jego marzeniem jest zostać kaskaderem, dlatego poświęcił się wszystkim sportom utylitarnym. Uczestnik wielu pokazów sztuk walki i akrobatyki. W wolnych chwilach prowadzi warsztaty survivalowe i zajęcia linowe dla młodzieży.

EWELINA GRDEŃ
SFG2 / FLEXIBLE STEEL LV.2

Mając styczność z wieloma trenerami w różnych dyscyplinach, swój drugi dom odnalazła w Centrum Kettlebell Kraków, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z metodą Hardstyle. Podopieczna Andżeliki Stefańskiej-Kowalik oraz Piotra Kowalika, dzięki pomocy których, zdobyła uprawnienia instruktora SFG1 oraz Flexible Steel. W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki ludzkiego ciała oraz dietetyki by jeszcze lepiej zrozumieć tak skomplikowaną strukturę jaką jest ludzki organizm. Ułatwia to znalezienie wytłumaczenia, a następnie rozwiązania problemów, które spotyka u podopiecznych. Na co dzień jest również studentką Fizyki Medycznej, gdzie ma możliwość obserwować wnętrze ludzkiego ciała przy użyciu aparatury medycznej. Uważa, że sukcesem każdego dnia powinno być zrobienie czegoś po raz pierwszy, co stara się stosować zarówno w życiu jak i na sali treningowej.

GABRIELA BARAN
SFG1 / FLEXIBLE STEEL LV.2

Przygodę z Hardstyle Kettlebell metodą StrongFirst rozpoczęła w Centrum Kettlebell Kraków pod fachowych okiem Andżeliki Stefańskiej-Kowalik i Piotra Kowalika. Odważniki kulowe bardzo szybko stały się jej pasją, którą chce rozwijać u siebie i podopiecznych. Na treningach najważniejsze są dla niej bezpieczeństwo, które gwarantuje poprawna technika, budowanie siły zgodnie z wytycznymi szkoły Pavla Tsatsouline’a oraz dobra atmosfera. Poważnie podchodzi do swojej pracy jako instruktor, tym bardziej, że w sporcie działa już kilka lat. „Honor. Loyalty. Respect” to bez wątpienia zasady, którymi stara się kierować w życiu codziennym, jak również na sali CKB Kraków. Posiada uprawnienia instruktorskie Flexible Steel, co pozwala jej przygotować dobry grunt i podstawę pod trening siłowy z kettlebell tak, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i zwiększyć efektywność ćwiczeń podczas zajęć. Wie czym w treningu jest dążenie do doskonałości, ponieważ od kilku lat ćwiczy tradycyjny styl Choy Lee Fut Kung Fu w Szkole Sztuk Walki Irbis. Uważa, że Hardstyle Kettlebell doskonale uzupełnia się ze sztukami walki i dzięki temu może łączyć obie pasje w spójną i silną całość. Ciągły rozwój i poszerzanie wiedzy na różnych płaszczyznach jest według niej kluczem do sukcesu każdego instruktora, a to ma naturalne i pozytywne przełożenie na efekty jego podopiecznych.