Być może zadajesz sobie pytania:
- Czy trening kettlebell dla początkujących jest dla każdego? Czy muszę być sportowcem, aby zacząć ćwiczyć z kettlebell?
- Czy trening kettlebell jest bardziej dla kobiet czy dla mężczyzn?
- Czy można trenować ze swoim partnerem/partnerką?
- Czy mogę trenować pomimo zaleczonej kontuzji/złamania?
Treningi dedykowane są wszystkim, zarówno tym, którzy nigdy nie uprawiali żadnej aktywności fizycznej, jak i osobom na co dzień rekreacyjnie uprawiającym sport oraz zawodowym atletom. Czy w związku z tym kompozycja takiego treningu siłowego będzie taka sama dla każdej z tych osób? I tak, i nie. Na starcie każdego studenta traktujemy jak osobę początkującą, bez względu na to czy uprawia sport czy nie. W początkowym etapie musimy sprawdzić jak się rusza, na jakim poziomie jest jego koordynacja i cechy motoryczne, stabilność, mobilność, elastyczność oraz poznać historię kontuzji. Tylko wtedy jesteśmy w stanie odpowiednio zaprogramować trening dla grupy różnych osób. Ponieważ każdy jest inny, to skalujemy zajęcia tak, aby student pracował nad tym, co dla niego przyniesie największe korzyści, bez ścigania się o wynik z kolegą czy koleżanką z grupy. Wspieramy się nawzajem w pokonywaniu naszych słabości, w budowaniu i rozwijaniu naszej siły, a nie rywalizujemy ze sobą o rekordy życiowe.
Oczywiście, że trening kettlebell jest dla każdego, ale czy masz jakkolwiek sprecyzowany cel, żeby wiedzieć, do czego dążyć?
Dlaczego trening hardstyle kettlebell?
Trening zdrowotny – dla wszystkich, którzy chcą mieć ładną sylwetkę, silne nogi, zdrowy kręgosłup, sprawne ciało, poruszać się swobodniej i czuć lepiej. Korzyści to: silny brzuch i mocna stabilizacja centralna, redukcja tłuszczu, siła całego ciała, mobilność, prawidłowa postawa, lepsza kompozycja ciała.
Do czego i kiedy przydaje się trening hardstyle kettlebell? W czynnościach życia codziennego, jak podnoszenie i zabawa z wymagającymi od Ciebie dużo energii dziećmi, dźwiganie i przenoszenie zakupów, walizek, mebli, paczek, rodzinna jazda na rowerze albo rolkach, wchodzenie po schodach, podbieganie do autobusu, praca w ogrodzie itp.
Trening uzupełniający – dla wszystkich, którzy chcą poprawić wyniki w swoim sporcie, polepszyć dynamikę ruchu, moc i siłę, wytrzymałość, skoczność. Super baza pod inny sport: kolarstwo, narciarstwo, bieganie, biegi z przeszkodami, siatkówka, piłka nożna, MMA, grappling, sporty walki, pływanie. Również wskazany pod praktykę: fizjoterapeuty, masażysty, rehabilitanta.
Trening główny – dla wszystkich, którzy chcą pójść za głosem kettlebell. Dla zaawansowanych studentów kettlebell, przyszłych asystentów i trenerów kettlebell, trenerów sportów siłowych.
Trening w Centrum Kettlebell Kraków jest grupowy, ale cele mamy indywidualne. Jedna osoba trenuje, aby przestać czuć bóle w plecach spowodowane długim siedzeniem za biurkiem, czyli wzmocnić mięśnie i zabezpieczyć kręgosłup. Kolejna osoba trenuje, bo chce swobodniej biegać ultra 75 km po górach. Ktoś inny potrzebuje dającej pozytywne rezultaty odskoczni od stresów, ukoić nerwy, wyżyć się na zajęciach w gronie fajnych ludzi. Są też studenci trenujący z zamiarem zostania instruktorem kettlebell w organizacji StrongFirst lub chęcią wystartowania w ogólnoświatowych zawodach Tactical Strength Challenge. Każda z tych osób buduje siłę tymi samymi narzędziami i metodami, ale w oparciu o różny program treningowy. Tak! To da się zrobić. Tak samo odpowiednio dobrany program oddziela treningi na spalanie tkanki tłuszczowej od treningów na budowanie masy mięśniowej, a kettlebell są do tego po prostu fantastycznym narzędziem.
Trening hardstyle kettlebell nie jest więc „bardziej dla kobiet”, czy „bardziej dla mężczyzn” – jest dla wszystkich tych, którzy chcą zwiększać swoją siłę i trenować regularnie, ponieważ wtedy najlepiej sprawdza się programowanie treningu, a rezultaty są odczuwalne i widoczne.
W Centrum Kettlebell Kraków grupy są koedukacyjne – zazwyczaj jest połowa dziewczyn, połowa facetów, ale bywa i tak, że przychodzi jeden mężczyzna, a reszta to kobiety lub odwrotnie, w męskiej grupie ćwiczy jedna dama. Wtedy żartujemy, że to babski sport, albo że perfekcyjne panie domu robią porządki przed świętami.
Tak czy siak, tu możesz trenować z całą rodziną, ze swoim partnerem, partnerką, dzieckiem, rodzicem. Wśród naszych studentów są małżonkowie, kettlująca mama z dwoma nastoletnimi synami i tata z córką. Ćwiczą także osoby starsze. Przedział wiekowy to od lat 13 w górę. Zamiast na siłę szukać wymówki „jestem za stara” lub „to nie dla mnie”, to przyjdź na trening z skup się na budowaniu Twojej siły i dobrego samopoczucia. Tu uwierzysz w siebie i swoje możliwości. Pamiętaj, silni mają lżej w życiu.
Mama z nastoletnim synem
Czy w grupach są sami sportowcy?
Kto jest w grupie? Oto zaledwie kilka przykładów z życia naszego klubu: Monika – kierownik placówki banku, biegaczka ultramaratonów; Marek – start-up’owiec; Łukasz i Jarek – zawodnicy enduro, Agnieszka – księgowa; Asia – marketingowiec; Robert i Rafał – uczniowie technikum i gimnazjum; Zbyszek – zawodnik grapplingu; Marcin – fizjoterapeuta; Kasia – pracownik naukowy w Instytucie Farmakologii PAN; Karolina i Agnieszka – trenerki personalne; Maciek – artysta, rysownik; Konstantin – biznesman, Dorota – aktywna mama. Jeden klub, jedna grupa, jeden team, a tyle różnych osobowości. Co nas łączy? Wspólna pasja i główny cel – trening hardstyle kettlebell, zdrowy, bezpieczny, budujący siłę ciała, charakteru, pewność siebie i dobre samopoczucie.
Trenowanie pomimo kontuzji
Trenowanie po zaleczonej kontuzji lub z pewnymi dolegliwościami zdrowotnymi jest możliwe – trzeba jednak obowiązkowo poinformować o tym fakcie swojego trenera przed pierwszym treningiem. Nie należy wstydzić się, ani ukrywać przed instruktorem jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą zanim podejmie się jakąkolwiek aktywność fizyczną, ponieważ to umożliwi wyeliminowanie z treningu ćwiczeń, które nie są wskazane w konkretnym, specyficznym przypadku. W klubie trenują także osoby, których zdrowie wymaga, aby były w stałym kontakcie ze swoim fizjoterapeutą i dzięki temu obustronne działania, instruktora na sali i fizjoterapeuty w gabinecie przynoszą wspólnie właściwe rezultaty treningów. Kadra CKB Kraków współpracuje z fizjoterapeutami specjalizującymi się we wsparciu osób trenujących siłowo, mogącymi doradzić w kwestii rozpoznania zagadnienia.
Kiedy trenujemy? Sprawdź GRAFIK
Chcesz do nas dołączyć? SKONTAKTUJ SIĘ
Jak wyglądają nasze treningi? Zobacz na naszym FACEBOOKu
☎️ 663 52 04 52 📧 info@kettlebellkrakow.pl
Sala – Chełmońskiego 255
Sala – Królewska 67
Przeczytaj też:
Kettlebell dla początkujących. Odc. 1 – Trening kettlebell. Co to jest?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 2 – Dla kogo jest trening kettlebell?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 3 – Trening kettlebell. Trenować samodzielnie w domu czy w klubie z instruktorem?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 4 – Trening kettlebell w Krakowie. Chełmońskiego czy Królewska?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 5 – Trening kettlebell. Jak dobrać odważnik? Jaki ciężar na początek?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 6 – Trening kettlebell. Jaki strój na trening?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 7 – Trening kettlebell. Tempo treningu – czy dam radę?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 8 – Jakie ćwiczenia z kettlebell robimy podczas treningu?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 9 – Trening kettlebell. Jakie ćwiczenia na mobilność robimy?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 10 – Co daje trening kettlebell i po jakim czasie zobaczę efekty?