Kettlebell Barbell Bodyweight
SFAG-R

INSTRUKTORZY

ANDŻELIKA STEFAŃSKA-KOWALIK
STRONGFIRST SENIOR INSTRUCTOR

Teacher of Strength w randze Senior, StrongFirst Elite Instructor (SFG2/SFL/SFB) oraz Flexible Steel Instructor Specialist. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń prowadzonych przez Pavla Tsatsouline’a z zaawansowanych metod programowania treningów Plan Strong (Włochy) oraz Strong Endurance (USA), Second Wind (Czechy). Założycielka i główny trener Centrum Kettlebell Kraków -StrongFirst Gym. Indywidualne projekty realizuje jako TIGER-ZONE – Better Be Strong na platformie ze szkoleniami stacjonarnymi, treningami personalnymi i kursami online www.trening.tigerzone.pl.

Swoją wiedzę przekazuje na treningach grupowych i personalnych w Centrum Kettlebell Kraków. Jej specjalizacja to nauczanie jak budować siłę przy użyciu odważników kettlebell, sztang i masy własnego ciała, a także wiedza jak utrzymać i zwiększać elastyczność mięśni bez utraty ich siły – zgodnie z zasadą „Be Both Strong and Flexible – Become Flexible Steel”. Jako nauczyciel siły (Teacher of Strength) w szkole StrongFirst regularnie uczy razem z Masterami StrongFirst podczas certyfikacji instruktorskich oraz szkoleń na całym świecie, między innymi USA, Tajwan, Włochy, Korea Południowa, Francja, Niemcym Hiszpania, Chiny, Wielka Brytania, Grecja, Czechy, Węgry oraz Polska. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dotyczących budowania siły i wytrzymałości u zawodników sportów walki.

Posiada uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacją Wushu (Kung Fu), przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. Jako reprezentantka Kadry Narodowej wywalczyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Shiyan – Chiny 2010 oraz srebro i brąz podczas Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Huangshan – Chiny 2012. Za te ostatnie jako jedyna polska kadrowiczka została wyróżniona Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki RP. Trenuje Choy Lee Fut Kung Fu oraz walkę sportową Sanda Kickboxing. Stale podnosi swoje umiejętności, m.in. poprzez zagraniczne szkolenia – Shuai Jiao (chińskie zapasy) we Włoszech czy Kung Fu tradycyjne w Hongkongu.

„Uważam, że siła to wybór, a w życiu lepiej jest być silnym. Jestem profesjonalistką, a jakość jest u mnie priorytetem. Wychodzę z prostego założenia, że jak coś robić to dobrze, albo wcale. Wiem czego chcę i wiem jak to osiągnąć. Cenię sobie pracę z osobami zaangażowanymi w trening, z którymi szybko nawiązuję dobrą, pozytywną relację. Jest w nas determinacja, moc i energia. Razem tworzymy jeden front, czego dowodem jest ten klub. Marzyłam, aby stworzyć takie miejsce dla podopiecznych, w którym sama chciałabym trenować. Udało się!”

PIOTR KOWALIK
SFG1 / SFB

Założyciel oraz szef Centrum Sportu i Szkoły Sztuk Walki IRBIS w Krakowie. Trener klubowy i szkoleniowiec złotych medalistów Mistrzostw Polski Wushu.

Instruktor StrongFirst SFG1 / SFB oraz Flexible Steel Instructor Specialist (Flexible Steel Lv.2), Original Strength, Indian Clubs, Ground Force Method Lv.2 i FMS Certified Instructor. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń prowadzonych przez Pavla Tsatsouline’a z zaawansowanych metod programowania treningów Plan Strong (Włochy) oraz Strong Endurance (USA). Z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę podczas treningów w Centrum Kettlebell Kraków, jak również w trakcie prowadzonych szkoleń i warsztatów. Poza nauczaniem jak budować siłę i elastyczność w oparciu o narzędzia jakimi są kettlebells uczy Chińskich Sztuk Walki – Kung Fu, które trenuje od dziecka. Trening chińskich sztuk walki rozpoczął w 1991 roku. Od lat jeden z najbardziej utytułowanych, czołowych zawodników Kung Fu (Wushu) w Polsce. Zajmuje się trenowaniem form tradycyjnych oraz form sportowych. Posiada tytuły Mistrza Świata wywalczone na Mistrzostwach Świata w roku 2004 w Chile oraz 2006 w Chinach.

Otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki RP za złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2010 roku. Wyróżniony prestiżowym tytułem „Najlepszego Zawodnika Roku 2006” przyznanym przez Amerykańską Federację Chińskiego Kuoshu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

„Hasła przewodnie StronFirst – Honor, Lojalność, Szacunek – towarzyszą mi w treningu z kettlebell ponieważ wyniosłem je dużo wcześniej z sali sztuk walki. W moich treningach na pierwszym miejscu stawiam sobie bezpieczeństwo uczestników i ich wszechstronny rozwój, które są dla mnie tak samo ważne jak wartości, które pomagają mi tworzyć wspaniałą społeczność trenujących ze mną osób.”

ALEKSANDRA MATUSIK
FLEXIBLE STEEL LV.2 / SFG2 / SFB

Swoją wiedzę przekazuje w Centrum Kettebell Kraków. Zawsze powtarzam, że najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas treningów oraz zdrowy rozsądek. Swoją przygodę z Hardstyle Kettbell rozpoczęłam pod czujnym okiem Andżeliki Stefańskiej-Kowalik oraz Piotra Kowalika, którzy bardzo mi pomogli na początku mojej drogi oraz cały czas mnie wspierają.

Przy okazji jestem studentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wiedza, którą zdobywam podczas studiów idealnie uzupełnia się i pomaga w lepszym rozumieniu funkcjonowania ciała oraz rozkładania na czynniki pierwsze ruchów człowieka. Dzięki takiemu połączeniu łatwej jest mi znaleźć przyczynę zaburzenia wzorca ruchowego i skutecznie ten problem rozwiązać. Edukacja i dbanie o zdrowy styl życia, prawidłową postawę ciała i zachowanie pełnych zakresów ruchów jest bardzo ważnym elementem treningów, ale również rehabilitacji. Ciągły rozwój i zdobywanie nowej wiedzy jest podstawą sukcesu każdego trenera.

GRZEGORZ BŁASIAK
KALISTENIKA / AKROBATYKA

Posiada tytuł instruktora sportu gimnastyki sportowej wydany przez AWF Kraków oraz instruktora sportu aerobiku sportowego federacji FISAF przyznany przez Centrum Aerobiku Sportowego w Krakowie. W CKB Kraków oraz Centrum Sportu IRBIS prowadzi treningi kalisteniki oraz akrobatyki. Ze sportem związany jest od 14 roku życia. Zafascynowany akrobatyką oraz sztukami walki, trenował ju-jitsu. Jego marzeniem jest zostać kaskaderem, dlatego poświęcił się wszystkim sportom utylitarnym. Uczestnik wielu pokazów sztuk walki i akrobatyki. W wolnych chwilach prowadzi warsztaty survivalowe i zajęcia linowe dla młodzieży.

WOJCIECH BARAN
SFG1 / FLEXIBLE STEEL LV.2

Pierwszy raz postawił nogę na sali kettlowej ok 6 lat temu. Siłownię na początku traktował jako formę rekreacji dla wzmocnienia ciała oraz poprawy zdrowia. Efekty treningu z odważnikami kulowymi w znacznym stopniu poprawiły u niego wszystkie cechy niezbędne do posiadania ogólnej sprawności fizycznej poprzez widoczny przyrost siły, wytrzymałości jak i  mobilności. Z czasem kettle stały się nieodłącznym elementem jego życia i codziennej rutyny a wraz z tym rosła chęć dogłębnego poznania tajników wszystkich kettlowych technik oraz zaawansowanych programów treningowych.

Uprawnienia trenerskie StrongFirst Girya I oraz Flexible Steel I & II zdobył w 2022 roku. Pomysł, żeby zostać trenerem został podjęty dosyć spontanicznie, główną motywacją była możliwość pracy z jednymi z najlepszych profesjonalistów w swoim fachu i uczenia się z ich doświadczeń po to, by móc przekazywać tą wiedzę dalej osobom trenującym w klubie.

Największą satysfakcję jako trenerowi przynosi mu oglądanie widocznych postępów u swoich podopiecznych, oraz wzrost ich pewności siebie i poprawy ogólnej jakości życia poprzez stawanie się silniejszymi.

W pracy trenerskiej stosuje zdroworozsądkową mieszankę dbałości o technikę i oszczędnego dorzucania ciężaru tak, by trenować bezurazowo ale wie kiedy świadomie kazać podopiecznym chwycić za większy ciężar.

Lubi poznawać nowe osoby, a jego – jak sam mówi „czerstwe żarty” na sali są codziennością. Wyznaje zasadę, że siła to umiejętność, która jest dla każdego, więc każda świeżo dołączająca osoba zawsze jest mile widziana na jego treningach. Stawiane przez ćwiczących wnikliwe pytania dotyczące prezentowanych technik dają mu motywację do ciągłego rozwoju – a poszerzać swoją wiedzę bardzo lubi.

Oto szkolenia i kursy w których brał udział:
Certyfikacja Instruktorska SFG1 (Zielona Góra, 2022)
Certyfikacja Instruktorska Felxible Steel 1&2 (Kraków, 2022)
Seminarium Strong Endurance z Pavlem Tsatsoulinem (Stuttgart, 2023)
“Barbells & Kettlebells for Strength and Bodybuilding” – workshop z Masterem StrongFirst Fabio Zoninem (Zielona Góra, 2022)
“Mastering the Bent Press” workshop z Masterem StrongFirst Pavlem Mackiem (Kraków, 2023)
StrongFirst Kettlebell Workshops, Kraków 2021
StrongFirst Barbell Workshops, Kraków 2021

MARTA ŚWIĄTKOWSKA
SFG1 / FLEXIBLE STEEL LV.2

Swoje uprawnienia instruktorskie SFG1 zdobyła podczas certyfikacji we Włoszech. Jest również instruktorem Flexible Steel poziomu 2. Na co dzień natomiast pracuje jako programistka. Z treningiem siłowym kettlebell związała się w listopadzie 2018 roku, kiedy to rozpoczęła swoje szkolenie pod czujnym okiem Aleksandry Matusik i Andżeliki Stefańskiej-Kowalik.

„Na Centrum Kettlebell Kraków – StrongFirst Gym trafiłam z polecenia. Zdecydowałam się rozpocząć treningi hardstyle kettlebell z powodu problemów z plecami, które pojawiły się w związku z długotrwałą pracą przy komputerze. Bóle pokonałam, a czas spędzony na treningach pokazał mi jak istotne są regularność i wytrwałość.

Chcę przekazać swoim podopiecznym jak ważne jest zdrowie fizyczne, a także jak o nie zadbać, żeby móc cieszyć się nim jak najdłużej. Na moich zajęciach kładę nacisk na bezpieczeństwo pracy z odważnikami poprzez naukę prawidłowej techniki. Zależy mi również, aby podczas zajęć stworzyć taką atmosferę na sali, aby wszyscy czuli, że są akceptowani niezależnie z jakiego miejsca i poziomu zaawansowania zaczynają.”

Katalin Vida TT

KATALIN VIDA
SFG1 / SINISTER / TOP TEAM 5*

Moja przygoda z kettlami rozpoczęła się w 2013 roku na Węgrzech w klubie Gabi Katschthaler. Dzięki niej zdobyłam doskonałą bazę wiedzy i nauczyłam się podstawowych technik. Po przeprowadzeniu się do Polski w 2014 dołączyłam do klubu Centrum Kettlebell Kraków – StrongFirst Gym. Dla mnie klub jest jak drugi dom, gdzie spędzam czas na treningach w miłej atmosferze, z fajnymi ludźmi i pod okiem doświadczonych trenerów. 

Na szczęście Andżelika dostrzegła we mnie potencjał i zachęciła mnie do podjęcia wyzwania Sinister. Dzięki niej udało mi się zaliczyć to wyzwanie w 2022 roku, a potem już nie było zatrzymania. Chciałam się sprawdzić w innych siłowych technikach, dlatego zaproponowała mi przygotowania do TOP-TEAM. Na początku naszym wstępnym celem było zaliczenie 3 gwiazdek, ale dzięki świetnemu planowi treningowemu, pilnowaniu mojego postępu i oczywiście zachęcaniu mnie do kontynuacji w trudnych momentach, udało mi się zdobyć komplet gwiazdek. 

W lipcu 2024 na certyfikacji StrongFirst we Włoszech spełniłam marzenie, które nosiłam w sercu od dawna zostałam instruktorem SFG1. Obecnie przygotowuję się do certyfikacji SFG2. 
 
Chcę być instruktorem, który nie tylko motywuje do regularnych ćwiczeń, ale też pomaga w osiąganiu celów i poprawie samopoczucia. Moim celem jest stworzenie takiego środowiska na treningach, aby każdy czuł się tam dobrze i chętnie wracał po więcej.