Kettlebell Barbell Bodyweight
SFAG-R

Kettlebell dla początkujących. Odc.10 – Co daje trening kettlebell i po jakim czasie zobaczę efekty?

Tu możemy się odnieść do metody hardstyle kettlebell, ponieważ akurat w niej się specjalizujemy.

Pytania:

  1. Jakie są kluczowe wskaźniki efektywności treningu hardstyle kettlebell?
  2. Co daje trening hardstyle kettlebell?
  3. Trening kettlebell – dlaczego warto trenować akurat metodę hardstyle?
  4. Jak szybko schudnę dzięki treningowi kettlebell?
  5. Czy zyskam masę mięśniową dzięki treningowi kettlebell?
  6. Czy mam być na diecie podczas treningu kettlebell czy mogę jeść, co chcę?
centrum_kettlebell_kraków_męski_sport

Jakie są kluczowe wskaźniki efektywności treningu hardstyle kettlebell?

Ponieważ siła jest dla nas bazą, to jej przyrosty mierzymy za pomocą kilogramów, czyli tonażu, który wzrasta w procesie treningowym. Oznacza to, że po wyznaczeniu punktu, z którego startujemy, rozpoczyna się praca nad tym, aby ilość kilogramów, z jaką wykonywane jest dane ćwiczenie wzrosła. Innym, równie ważnym wskaźnikiem jest ilość powtórzeń danego ćwiczenia z kettlebell o konkretnej wadze. Aby móc pracować na odważnikach optymalnych do budowania siły i wytrzymałości, potrzebujemy wyznaczyć 1RM (1 Repetition Max, jedno maksymalne, dobre technicznie powtórzenie), 5 RM oraz 10 RM. Kolejnym wskaźnikiem jest czas pracy i czas odpoczynku. Staramy się stopniowo i regularnie zmniejszać czas odpoczynku przy zachowaniu tej samej wagi odważnika i ilości powtórzeń, albo zachować te same proporcje czasu co wcześniej, ale za to zwiększyć ilość kilogramów. Chcemy stawać się silniejsi, wytrzymalsi oraz rozwijać umiejętność szybszej regeneracji organizmu przed podjęciem kolejnego wysiłku.

Trening kettlebell – co daje? 

Treningi kettlebell dedykowane są dla wszystkich, zarówno tych, którzy nigdy nie uprawiali żadnej aktywności fizycznej, jak i osobom na co dzień rekreacyjnie uprawiającym sport oraz zawodowym atletom. Korzyści z bycia silnym, z możliwością, ale bez konieczności przyrostu masy mięśniowej, są olbrzymie. Mówiąc wprost, silny ma w życiu lżej i mniej się męczy 😉

Dzięki trenowaniu hardstyle kettlebell znacznie poprawia się postawa oraz „konsystencja” i kompozycja ciała, czyli mięśnie topią tłuszcz, a skóra jest jędrniejsza. Chodzimy prosto, wyglądamy i ruszamy się lepiej, co korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, a co za tym idzie, na samopoczucie i samoocenę.

centrum_kettlebell_kraków_trening_dla_kobiet

Dzięki treningom hardstyle kettlebell możemy też zanotować wzrost osiągnięć w naszym macierzystym sporcie. Przykładowo, zawodnik sportów walki, który jest silniejszy, dynamiczniejszy i wytrzymalszy od swojego przeciwnika ma zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo w walce. Logiczne, prawda? W ostatniej rundzie, na ostatnim kilometrze, przy ostatnim powtórzeniu kluczową rolę odgrywa siła, to ona przesądza o wyniku i rezultacie testu czy boju zarówno u amatora, jak i zawodowca. Dla zwykłego człowieka, w codziennym życiu, może to być wejście na 4. piętro bloku bez zadyszki i jeszcze z zakupami o łącznej wadze 20-30 kg.

Regularny trening działa i przynosi zamierzony efekt. Nie należy jednak bagatelizować tak istotnych czynników jak dobry sen (nie zarywamy nocek, czyli zasypiamy przed północą), odpowiednia regeneracja (masaże, sauna, relaks itp.) oraz nawyki żywieniowe (co, kiedy i w jakich ilościach jemy). Tu należy kierować się zdrowym rozsądkiem, bez konieczności wyszukiwania magicznych diet cud z kolorowych czasopism. Regularność i dobre nawyki to klucz do sukcesu.

Trening kettlebell na spalanie – jak szybko schudnę?

W zależności od Twojej systematyczności, podejścia i jakości trenowania, możesz spodziewać się mniejszych lub większych efektów. Można schudnąć i przybrać na wadze jednocześnie. Co to oznacza? Spalanie tłuszczu przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania (słabe kości powleczone wiotką skórą nie przyniosą nic dobrego) może nie dać oszałamiającego spadku na wadze, ale przyniesie efekt w postaci lepszej sylwetki. Tak, mięśnie są cięższe niż tłuszcz i pozwalają nam lepiej się poruszać, zabezpieczają też nasz kręgosłup, dlatego nie bój się przybrać na masie mięśniowej, bo nikt nie mówi, że masz stać się kulturystą. Zamiast na kilogramach, skup się raczej na korzystnych zmianach w składzie masy ciała i jego obwodach. W każdym razie nie musisz odmawiać sobie normalnych porcji jedzenia, głodówka to naprawdę słabe rozwiązanie w kontekście treningu siłowego. Jedz zdrowo i rozsądnie (nie, ciastko to nie jest nagrodą za zrealizowany trening), pij dużo wody, trenuj regularnie i regeneruj się jak należy (stres nie pomaga, więc kontroluj głowę i nie nakręcaj się błahostkami). Efekty ucieszą Cię szybciej niż myślisz.

Trening kettlebell – dlaczego warto wybrać metodę hardstyle?

Hardstyle kettlebell według StrongFirst to trening budowany na fundamencie poprawnych wzorców ruchowych człowieka, a więc funkcjonalny. To jak pracujemy na salach treningowych Centrum Kettlebell Kraków ma realne przełożenie i bardzo pozytywnie wpływa na to z jaką świadomością i w jaki sposób nasi podopieczni poruszają się w życiu codziennym. Poprawne nawyki dotyczą nie tylko odżywiania, ale także poruszania się. Zależy nam na dokładnej, precyzyjnej technice wykonywania każdego ćwiczenia, ponieważ tylko w ten sposób możemy szerokim łukiem omijać wszelkie kontuzje i w zdrowy, harmonijny sposób budować siłę całego ciała. Ponieważ każdy z nas jest inny, ma inne zaplecze sportowe oraz historię kontuzji, to zawsze treningi hardstyle kettlebell rozpoczynamy od absolutnych podstaw i na przestrzeni kilku zajęć wyznaczamy punkt wyjścia oraz progresje i regresje danego ćwiczenia. W ten sposób, pomimo że zajęcia prowadzone są w grupach, plan szkoleniowy dopasowany jest do każdego człowieka, jego potrzeb i możliwości. Mocniejsze i zdrowsze ciało oraz lepsza świadomość co i jak robić są składowymi naszego nadrzędnego celu – sprawności, bo im dłużej jesteś sprawny, tym dłużej jesteś niezależny od innych.

Ważną, wręcz kluczową rolę odgrywa tu programowanie i trenerzy, którzy są wiecznymi studentami. Zgodnie z założeniami szkoły StrongFirst, aby zostać certyfikowanym instruktorem SFG należy odbyć kurs instruktorski i sprostać wszystkim testom technicznym, siłowy i wytrzymałościowym oraz zaliczyć egzamin z nauczania.  Uprawnienia instruktorskie należy odnawiać co 2 lata, za każdym razem przystępując do testów i egzaminów. To gwarantuje wysoki poziom i jakość treningów hardstyle kettlebell, ponieważ instruktor StrongFirst nie osiada na laurach, tylko jest człowiekiem aktywnym, wciąż rozwija swoje umiejętności trenerskie i aktualizuje informacje na temat tego jak najlepiej nauczać swoich podopiecznych.

Chcę zobaczyć efekty „przed i po”. Czy możecie pokazać jakieś zdjęcia?

centrum_kettlebell_kraków_before_after
centrum_kettlebell_kraków_zmiana_sylwetki
centrum_kettlebell_kraków_odchudzanie
centrum_kettlebell_kraków_kobieta_szczupła_sylwetka

Kiedy trenujemy? Sprawdź GRAFIK
Chcesz do nas dołączyć? SKONTAKTUJ SIĘ
Jak wyglądają nasze treningi? Zobacz na naszym FACEBOOKu

☎️ 663 52 04 52 📧 info@kettlebellkrakow.pl
Sala – Chełmońskiego 255
Sala – Królewska 67

Przeczytaj też:
Kettlebell dla początkujących. Odc. 1 – Trening kettlebell. Co to jest?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 2 – Dla kogo jest trening kettlebell?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 3 – Trening kettlebell. Trenować samodzielnie w domu czy w klubie z instruktorem?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 4 – Trening kettlebell w Krakowie. Chełmońskiego czy Królewska?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 5 – Trening kettlebell. Jak dobrać odważnik? Jaki ciężar na początek?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 6 – Trening kettlebell. Jaki strój na trening?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 7 – Trening kettlebell. Tempo treningu – czy dam radę?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 8 – Jakie ćwiczenia z kettlebell robimy podczas treningu?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 9 – Trening kettlebell. Jakie ćwiczenia na mobilność robimy?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 10 – Co daje trening kettlebell i po jakim czasie zobaczę efekty?