Kettlebell Barbell Bodyweight
SFAG-R

Kettlebell dla początkujących. Odc.9 – Trening Kettlebell. Jakie ćwiczenia na mobilność robimy?

Trening kettlebell jest treningiem siłowym, wymaga więc odpowiedniego wprowadzenia i zakończenia, aby był bezpieczny i skuteczny. Jaki jest ogólny plan treningu kettlebell w Centrum Kettlebell Kraków?

  1. Ok. 20 minut – przygotowanie do treningu siłowego: rozgrzewka i przygotowanie ruchowe, ćwiczenia poprawiające stabilność i mobilność, ćwiczenia bodyweight (praca z masą własnego ciała)
  2. Ok. 35-40 minut – trening kettlebell
  3. 5-10 minut – uspokojenie układu nerwowego, rozciąganie i elastyczność
centrum_kettlebell_kraków_trening_mobility

Podczas rozgrzewki i przygotowania ruchowego pracujemy nad odpowiednim „nasmarowaniem” stawów (Joint Mobility) oraz nad poprawą stabilności i mobilności, niezbędnych do bezpiecznego wykonywania technik z ciężarem. Wśród zestawu takich ćwiczeń znajdują się zarówno proste krążenia nadgarstkami, ramionami czy biodrami, jak również czworakowanie z uniesionymi tuż nad ziemią kolanami, przysiady z rękami nad głową i wykroki w przód oraz w tył.

Regularnie korzystamy z takich ćwiczeń jak chociażby popularny w jodze „pies z głową w górę/dół” oraz z całej gamy fantastycznie działających technik i ćwiczeń proponowanych przez FMS, StrongFirst i Flexible Steel. Większość z nich nosi angielskie nazwy, przykładowo armbar, rib pull, lunge stretch, bretzel, halo, tactical frog. Każdego z ćwiczeń, które występuje w rozgrzewce również uczymy naszych studentów tłumacząc dlaczego robimy to tak, a nie inaczej, ponieważ tylko świadome trenowanie może przynieść długotrwałe i pozytywne rezultaty.

Pracujemy także nad lepszą stabilizacją. Do tego służą nam ćwiczenia z masą własnego ciała, ale również niektóre techniki wymagające ciężaru zewnętrznego. Nie, nie są to ćwiczenia w stylu „przysiad na bosu na jednej nodze z uniesionym nad głową kettlem dnem w górę”. Od ryzykownych cyrkowych popisów zdecydowanie wolimy proste i skuteczne metody wzmacniania ciała, pracy nad mięśniami głębokimi i lepszym balansem. Zresztą cały nasz trening wspiera stabilizację sylwetki.

centrum_kettlebell_kraków_trening_plank

Czego nie robimy? Nie wykonujemy ćwiczeń izolowanych, ani treningów do tzw. upadku mięśniowego. Nie robimy podskoków z kettlebell i nie pompujemy mięśni. Nie realizujemy losowo wybranych z internetu workoutów i nie zajeżdżamy się na treningach. Nie jesteśmy fitness klubem, ani klasyczną siłownią. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę instruktorską, a nie na drogi, kolorowy, markowy sprzęt i najnowsze modele maszyn. Pracujemy z planem, realizujemy materiał szkoleniowy, który zakłada również elementy edukacji ruchowej naszych studentów. Jesteśmy Szkołą Siły.

Stała, oparta na wzajemnym zaufaniu współpraca pomiędzy instruktorem a studentem, gdzie obu stronom zależy na rezultatach wspólnej pracy ma znaczenie. Trener skaluje ćwiczenia i dobiera takie ich wersje, które będą pasowały do możliwości podopiecznego i przyniosą mu jak najwięcej korzyści. Na sali treningowej Centrum Kettlebel Kraków nie ma miejsca na chorą rywalizację kto więcej i kto szybciej. Trenujemy razem i każdy dla siebie, bez porównywania się czy oceniania nawzajem, bez obaw, że ktoś poczuje się gorszy, bo wykonuje prostszą wersję tego samego ćwiczenia. W tym samym czasie i z tym samym zaangażowaniem jedna osoba pracuje nad poprawnym wzorcem przysiadu, a inna robi przysiady z dwoma kettlami nad głową. Osoby nie podciągające się samodzielnie na drążku mogą podciągać się na elastycznej gumie lub próbować po prostu wisieć na drążku, inne w tym czasie ćwiczą podciąganie z doczepionym do pasa kettlebell. Na sali naszego klubu miejsce jest dla każdego, kto chce z nami trenować.

Kiedy trenujemy? Sprawdź GRAFIK
Chcesz do nas dołączyć? SKONTAKTUJ SIĘ
Jak wyglądają nasze treningi? Zobacz na naszym FACEBOOKu

☎️ 663 52 04 52 📧 info@kettlebellkrakow.pl
Sala – Chełmońskiego 255
Sala – Królewska 67

Przeczytaj też:
Kettlebell dla początkujących. Odc. 1 – Trening kettlebell. Co to jest?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 2 – Dla kogo jest trening kettlebell?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 3 – Trening kettlebell. Trenować samodzielnie w domu czy w klubie z instruktorem?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 4 – Trening kettlebell w Krakowie. Chełmońskiego czy Królewska?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 5 – Trening kettlebell. Jak dobrać odważnik? Jaki ciężar na początek?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 6 – Trening kettlebell. Jaki strój na trening?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 7 – Trening kettlebell. Tempo treningu – czy dam radę?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 8 – Jakie ćwiczenia z kettlebell robimy podczas treningu?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 9 – Trening kettlebell. Jakie ćwiczenia na mobilność robimy?
Kettlebell dla początkujących. Odc. 10 – Co daje trening kettlebell i po jakim czasie zobaczę efekty?